Jak uniknout finančním problémům?

Soukromý podnikatel, který by byl za všech okolností imunní vůči ekonomickým rizikům, je utopií. Někdo takový zkrátka neexistuje. Někdo vzdoruje finančním rizikům úspěšněji, někdo těmto pro změnu podléhá častěji nebo třeba i každou chvíli, ale nikdo nemůže nikdy tvrdit, že jemu nic nehrozí, že on ustojí všechny potenciální hrozby, jež na něj mohou v byznysu číhat.

Rizik je prostě v soukromém sektoru spousta. A ani ten nejprozíravější ze soukromníků je dokáže včas vytušit a vymyslet něco, jak se jim vyhnout. A tak do toho podnikatelé nejednou spadnou. A je jenom na nich, jak se pak se svými problémy vypořádají, zda je zvládnou se ctí nebo prostě půjdou i se svým podnikem ke dnu.

evropské centy

A jak se dá s komplikacemi finanční povahy bojovat? Častou ‚zbraní‘, jež se tu používá, je půjčka. Podnikatel, který je v úzkých, se zkrátka obrátí na banku nebo nějakou jinou finanční instituci, zažádá si tu, a má-li štěstí, dostane peníze, které jsou mu zrovna zapotřebí, které ale postrádá.

A pokud dotyčný štěstí nemá? Pak zkrátka musí změnit finanční ústav, na který se obrátil marně, za jiný. Kupříkladu za nebankovní společnost, ve které se nabízí hypotéka pro podnikatele.

eura poskládaná

V čem je taková hypotéka jiná než ostatní půjčky? Pochopitelně především v tom, že se u ní vyhovuje těm, kteří se za půjčené peníze zaručí zástavou nemovitosti. Ta je tu totiž jako u kterékoliv jiné hypotéky naprosto nepostradatelná. Ovšem právě to je předností takové nebankovní hypotéky. Díky zástavě nemovitosti se tu tolerují nižší žadatelovy příjmy, díky ní tu nemusí vadit ani záznamy v registrech dlužníků a podobné potíže. A proto tu uspějí i ti žadatelé, kterým by se jinde uspět nepodařilo.

A jak se jistě shodneme, je to dobrá zpráva pro soukromníky s ekonomickými problémy. Tedy pro ty, jimž by jinak nikdo nepůjčil. A oni by tak byli odsouzeni k bankrotu.