Jak málo stačí

Těžko říci, zda je něco pravdy na tom, že peníze dokáží zkazit povahu člověka, ale ruku na srdce, nechtěli byste alespoň někdy být zkažení? Hlavně by měly sloužit k uspokojování našich potřeb a přání, neměly bychom se stát jejich otroky. A právě proto by bylo dobré je chápat, jejich smysl a jejich užívání, jsou to čísla a je to tedy o matematice, která je založena na logickém uvažování, jakékoliv city a pocity sem v žádném případě nepatří. Asi je něco pravdy i na tom, že ti, kdo nevyrostli v bohatství a neměli od mala všechno, na co si vzpomněli, si pak nabytých peněz dokáží cenit.
človíček v penězích
A teď několik důležitých rad a tipů. Není to vždy o tom, kolik vyděláváte, vyjít musíte s tím, co máte a s danou částkou pak podle toho zacházet. Výdaje by měly odpovídat vašemu příjmu, jen tak máte možnost nějakou tu částku dávat stranou, hlavní je mít jasno v tom, co je nutné vydat a bez čeho se obejdete.
Co se týká nákupů, kupujte jen to, co je nezbytně nutné, vyhýbejte se nákupům toho, co byste rádi, ale klidně se bez toho obejdete. V každém případě preferujte kvalitu, je lépe si za ní připlatit.
Dalšími velkými výdaji jsou platby ve formě různých poplatků. Zjistěte si, kolik na poplatcích zaplatíte bance, kde máte vedený účet, možná vás konečná částka nemile překvapí.
peníze před peněženkou
Myslet bychom také měli na situace, které mohou nastat, tedy na dlouhodobou nemoc, nehodu apod., i v tomto směru by bylo dobré mít finanční rezervu, která by v kritické době mohla hodně pomoci.
Spoustu let u stejného zaměstnavatele bez vidiny zvýšení platu? Možná je čas se nad tím zamyslet. Nebojte se mluvit se svým nadřízeným o případném navýšení mzdy nebo nějakém osobním příplatku, poohlédnout se po lépe placeném místě by jistě stálo za to.
Ať už se pokusíte jakýmkoliv způsobem zvýšit své finanční možnosti či rezervy, vždy mějte na paměti, že i když se bez peněz neobejdete, rozhodně nejsou všechno.