Láska ke sportu již od mala

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A to platí i co se týká vztahu ke sportu a pohybu samotnému. Pokud už do mala jste zvyklí na to, že věnujete část ze svého volného času pohybu, tak je to určitě dobře a měli byste si toto udržet nejen v období dospívání, ale i v následujících letech.
děti v dresu
Je možné, že dítě k některému ze sportů rodiče nutí jen proto, aby si tak vynahradili to, co sami nemohli, ale důležité je, aby to bavilo především dítě samotné, a také záleží na tom, k čemu má vlohy a jaké jsou jeho fyzické předpoklady. Ne každý je rozený sportovec a ne každému bylo dáno sportovní nadání, někdo zůstane pouze u rekreační formy a někdo to může dotáhnout až k vrcholovým výsledkům.
Jak zjistit, který je ten pravý?
Zkusit můžete společné hýbání, kolečkové brusle, plavání, jízdu na kole, turistiku, v zimě zkuste běžky nebo sjezdovky, tohle všechno děti zvládají již od útlého věku. Ideální je, pokud se do takových aktivit zapojí všichni členové rodiny. Kromě toho, že je pohyb zdraví prospěšný, možná právě přitom zjistíte, k čemu váš potomek tíhne a jaký sportovní kroužek mu vybrat. 
plavání s rukávky
S tím souvisí i budování kladného vztahu k pohybu jako takovému. Již malá miminka absolvuj plavání pro kojence, pro maminky s dětmi jsou pořádána společná cvičení.
A pokud se vám nebude chtít zrovna někam ven nebo vám nebude přát počasí, můžete si jen tak pro radost zacvičit sami doma. Prostě možností je spousta.
Přihlédnout také musíte k tomu, zda je dítě spíše typ společenský nebo má rádo samotu, podle toho volte i daný sport, někdo má při pohybu rád svůj klid a druhý naopak vyhledává skupinové sporty.
Velice oblíbené jsou míčové sporty, kluci se věnují hlavně fotbalu, ve školách pak všichni společně smíšeným hrám jako je např. vybíjená. Děvčata mají zase ráda taneční kroužky.
Své ratolesti určitě vyberete tu správnou pohybovou aktivitu, která mu jistě vydrží několik let a která mu bude dělat radost, protože kdo jiný je zná lépe než vy samotní.