Bazén a péče o něj

V dnešní době není bazén už žádným přepychem, ale spíše normální věcí. Ovšem důležitou věcí je, abyste měli zahradu a měli ho kam dát. Pokud bazén koupíte, tak je důležité ho také usadit na místě, kde bude ve vodorovné poloze a kde se Vám případně neprotrhne, když budete mít bazén nafukovací. Protrhnutí zamezí fólie na zem, kterou je potřeba před nafouknutím nachystat. Jestliže však bazén zakoupíte, tak musíte počítat také s tím, že se o něho během léta musíte starat. Není to jenom o koupání a vodních radovánkách.

vysavač (4)

Pokud vám bazén během léta zezelenal, nebo se v něm drží kal, tak to co nejdříve vyřešte, než v něm budou plavat kačeny z místního rybníka. Pro ošetření je dobrá chemie, kterou koupíte na osvědčených stránkách Chlorito. Tato webová stránka je určená pro všechny, kdo mají vířivku a bazén. Najdete zde veškeré příslušenství a to včetně chemie, či náhradních dílů. Také je zde ke koupi síťka na vylovení hmyzu, hadice, solární ohřev, filtry a také bazénový vysavač. Ten se dokonale hodí na větší bazény, kde nedostanete dobře na dno. Díky vysavači se Vám pohodlně podaří vysát podlahu bazénu a nebude Vám tak vznikat kluzký povrch. Vždy je však dobré vybírat takový vysavač, který dobře zapadne do krajů bazénu. Vždy je dobré vybírat podle toho, zda má Váš bazén rohy, či nikoliv. Také si budete moct vybrat mezi ručním vysavačem a plně automatickým. Ruční dokonale postačí na menší bazény na zahradách, které vysajete za pár minut. Plně automatické vysavače jsou určeny spíše pro velké koupaliště a jiné větší plochy. Nikdo totiž nemá čas trávit vysáváním koupaliště dlouhé hodiny.

vysavač (3)

Pokud Vám tedy schází jakékoliv příslušenství k bazénu, tak se obraťte na tuto osvědčenou firmu, které má dlouholeté zkušenosti. Nejen, že Váš bazén bude opět v kondici, ale také budete mít čistou vodu po celé léto.