Češi milují domácí mazlíčky!

Průzkum z roku 2018 ukazuje na to, že Češi milují domácí mazlíčky, a to natolik, že více, než polovina z nich je do domácností přijata z útulků. Dle průzkumu tedy více než čtyřicet procent domácností, které mají doma kočku, si ji vzalo z útulku. Dále z výsledků vyplývá, že Češi jsou ochotni utrácet ročně astronomické částky za krmivo i veterinární péči pro svoje psy a kočičky.
dítě a kočka
Jednotlivé domácnosti vydávají za domácí zvířata více a více peněz. Od roku 2009 do roku 2015 se zvýšily výdaje za veterinární a ostatní služby o více než 26 procent. Samozřejmě nejvíce peněz dají za mazlíčky rodiny, kde nejsou děti, tedy se jedná hlavně o seniory.
Chcete si také pořídit kočku?
Pokud jste se i vy rozhodli pořídit si domů kočku, musíte se připravit na opravdu velkou změnu ve vašem životě. Kočičky dokáží naše životy velmi změnit, a to nejen v tom, že ho obohatí, ale také v tom, že musíme vynaložit velké úsilí, abychom domácímu mazlíčkovi zajistili tu nejlepší péči, jakou si zaslouží. I když kočky nejsou zase až tolik náročné, je potřeba se vždy na nový přírůstek do rodiny řádně připravit. Musíte počítat hlavně s tím, že nebude šelma žít u vás, ale v momentě, kdy si ji domů přivedete, bydlíte vy u ní.
Častým rozhodnutím je také to, že si vezmeme zvíře z útulku, protože v sobě máme touhu pomáhat opuštěným tvorům. Samozřejmě pak očekáváme, jak jsme jistě i mnohokrát četli, že zvířata z útulku jsou vděčnější.
ospalá kočka
Pokud tedy jdete do toho, že si domů pořídíte zvířátko, a ještě ke všemu z útulku, počítejte s tím, že se nejedná jen o pár hodin, které budete muset kočičce věnovat. Je to velmi závažný krok, a to nejen tedy pro vás, ale i pro mazlíčka.
Na příchod kočičí šelmy se tedy řádně připravte, pořiďte ji pěkný pelíšek, hračky, dobré krmivo, a hlavně nezapomeňte na hygienu. Kočky jsou velmi čistotné a potřebují mít na svoje potřeby nejen dobré, ale i čisté a klidné místo. Kočka vám vaši péči pak samozřejmě vrátí svojí láskou, předením a pomazlením!