Proč zvolit mobilheim?

Vlastní bydlení je pro mnoho lidí naprosto nedosažitelným snem – a aby také ne. Koupě domů se zahradou v dnešní době může stát i několik milionů korun! Tato cena je pro běžnou rodinu se dvěma dětmi naprosto nedosažitelné. Nicméně věděli jste, že existuje i varianta levnějšího bydlení, která je podstatně dostupnější? Můžete si postavit mobilheim!

Mobilní domy jsou nejčastěji smontované ze dřeva, nicméně jinak jsou velmi podobné těm klasickým zděným domům. Taktéž mají kompletní rozvody elektřiny, odpadů i vody. Nemusíte se tak bát, že se jedná jen o chaty, které nejsou celoročně obyvatelné. Naopak díky těmto rozvodům a kvalitnímu zateplení, není problém dům využívat po celý rok – a to včetně zimy.

dům v přírodě

Navíc mobilní domy mají tu výhodu, že k jejich postavení není potřeba stavební povolení. Což jak správně tušíte, je obrovská výhoda. Nejenže se díky tomu vyhnete zdlouhavému a nudnému obcházení úřadů a vyřizování papírů, ale může díky tomu dům stát i na orné půdě! Ušetříte tak nejen za dům samotný, ale i za pozemek, na kterém stojí, což je opravdu velká výhoda.

Pokud se bojíte, že tento druh staveb není pro vás z toho důvodu, že stavy jsou hodně malé, jste na omylu. Ano, pokud si vyberete z již postavených domů, budete se muset spokojit s dispozicemi, které vám firma sama nabízí. Nicméně pokud si dům necháte vyrobit na zakázku, můžete si dispozice i rozložení zvolit dle svých požadavků. Je tak možné vlastnit mobilní dům i o dispozicích 4+kk nebo 5+kk.

dům v lese

Pokud se rozhodnete dům nechat postavit na zakázku, pravděpodobně vás to bude něco stát – což je logické. Nicméně za přípatek si můžete zvolit barvy místností i kuchyňskou linku. Zkrátka cokoliv.

Ovšem i přesto, že si necháte vyrobit dům na zakázku, si můžete být jistí, že konečná cena za mobilní dům bude o poznání nižší. Zkrátka, jedná se o levný způsob bydlení!