Pět oblíbených rostlin do vašeho bytu

Zelenec

Tato africká rostlina je velice oblíbenou volbou mnoha domácností. Oblíbeným je především díky své nenáročnosti. Jeho největší předností je skvělé rozmnožování. Na konci listů zelence totiž vznikají nové výhonky, které je možné znovu zasadit. Nepotřebuje mnoho přímého světla a také detoxikuje ovzduší.
pokojová rostlina

Lopatkovec

Možná jedna z nejčastěji pěstovaných pokojových rostlin. Roste velice rychle a jeho předností je povadnutí listů při nedostatku vláhy. Je potřeba jej tedy více zalévat, ovšem málo která rostlina si řekne více o vodu, než právě lopatkovec. Kvete v létě a jeho výhonky dorůstají až metrových rozměrů. Také účinně detoxikuje ovzduší.

Aloe Vera

Aloe je oblíbené díky jeho zdravotním účinkům. Listy této rostliny obsahují různé vitamíny a aminokyseliny. Má také léčivé účinky k hojení ran. Druhů je nespočet a můžete volit mezi okrasnými, nebo léčivými. Nepotřebuje častou zálivku. V zimě jej dokonce ani zalévat nemusíte. Přes letní období aloe ocení především přímé slunce.
aloe vera rostlina

Dracéna

Dracén máme na našem trhu velké množství druhů. Je tedy na vás, která vás zaujme. V podstatě ale mají všechny druhy dracén společné charakteristické rysy. Ocení spíše teplejší (celoroční prostředí), ale jinak je také vhodnou variantou pro úplné začátečníky. Dracénu nemusíte často zalévat, spíše přes léto a v zimě ponechte klidně bez zálivky. Dejte však pozor, dracéna je toxická a jedovatá. Není tedy dobré ji vystavovat v blízkosti domácích mazlíčků.

Banánovník

Banánovník už je o trochu složitější na pěstování. Pokud chcete docílit banánových plodů ve vašem bytě, je dobré si podrobně nastudovat možnosti hnojení a údržby. Potřebuje více vody a ocení i celoroční teplé prostředí. Banánovník dorůstá velkých rozměrů, i s tím je potřeba počítat a poměrně snadno se také množí. Často vypouští od kořenů nové od odnože, které je možné jednoduše rozsadit.