Co všechno potřebujete při žádosti o hypotéku?

Stále však zůstává hodně lidí, kteří se rozhodli využít nabídku našich bank a zažádat o hypotéku. I když ceny nemovitostí jsou stále vysoké, není nemožné získat hypotéku s takovými splátkami, abyste si ji mohli klidně dovolit. Pokud se ptáte, jak získat hypotéku, podívejme se, co všechno budete potřebovat, pokud o ní budete chtít zažádat.

Ze všeho nejdřív si musíte důkladně rozmyslet, u které banky či nebankovní společnosti si podáte žádost. Na trhu je dnes opravdu velký výběr, a proto se neunáhlete. Většina bank má na svých stránkách orientační kalkulačky, které vám pomohou získat představu o tom, jaká by mohla být výše vašich splátek, úrok a podobně. Nemusíte žádat jen u banky, u které máte bankovní účty či jiné služby. Můžete si vybrat jakoukoliv, u které se vám bude zdát, že by pro vás její nabídka byla nejvýhodnější. Případně si nabídky můžete porovnávat a rozhodnout se až posléze. Toto je opravdu důležitý krok, který byste neměli podcenit.

výpočet

Už máte vybranou banku, co se tedy budete potřebovat dále? Samozřejmě vyplněnou žádost k hypotečnímu úvěru. Ten získáte buď v bance, nebo ho většina bank má na svých stránkách, odkud si ho můžete stáhnout. Další důležitou věcí, kterou musíte doložit, jsou potvrzení o vašich příjmech od vašeho zaměstnavatele. V případě podnikatelů musíte doložit živnostenský list a přiznání k dani z příjmu za poslední dva roky. Je nutné také potvrzení od zdravotní pojišťovny a české správy soc. zabezpečí o tom, že pravidelně platíte zdravotní a sociální pojištění.

krabice

Předložit musíte samozřejmě také průkazy totožnosti. Některé banky vyžadují také výpisy z vašeho bankovního účtu za poslední 3 až 6 měsíců. Doložit musíte také všechny své ostatní příjmy. To mohou být alimenty, peníze z nájmu, pokud někomu pronajímáte nemovitost a podobně. Dále dokládáte dokumenty o případných výdajích, jako jsou další půjčky a tak dále.

Na závěr bude potřeba doložit veškerou dokumentaci k nemovitosti, stavbě nebo objektu, na který chcete získat hypotéku.