Instalatéra volejte v případě úniku vody ihned

Instalatéra volejte v případě úniku vody ihned


Návraty domů z práce nebo z výletu či z dovolené mívají mnoho podob. Záleží tu hlavně na tom, v jakém jsme rozpoložení, jakou máme náladu, a na co se těšíme. Většinou to bývá tak, že považujeme svůj domov za pomyslný hrad, pevnost či alespoň zázemí, kde máme zajištěné vlastní soukromí, a kam také nikdo jiný nemá přístup, pokud mu jej neumožníme. Ať už jsme v rozpoložení jakémkoli, zpravidla se těšíme, až se konečně vyzujeme z bot, až se posadíme na židli nebo do křesla a dopřejeme si něco dobrého k snědku. Teprve pak se budeme rozhodovat, co dál podniknout.

kleště sikovky

Nejhorší je ovšem po návratu domů moment překvapení, protože za tu dobu, co tu nejsme, se tu mohlo odehrát jisté drama. Teoreticky je možné, že tu mohlo dojít k požáru, ale zřejmě nepředpokládáme, že by tu mohla nastat jiná nepříjemnost, pokud zrovna venku svítí slunce, je bezvětří, není vyhlášena ani povodňová bdělost a povětrnostní vlivy nemají na žádnou katastrofu významný vliv.

instalatérský servis

Na co jste ale možná zapomněli, je rozvod vody v domě. Vodovodní potrubí totiž bývá ukryté pod omítkou, a prakticky o něm nevíme, dokud nepraskne trubka nebo nějaká armatura.

Jestliže máte to „štěstí“ a po příchodu domů na vás čeká podmáčená stěna, kaluž v předsíni a mokrý koberec v obýváku, nebuďte zbrklí a použijte zdravý selský rozum. Někteří z vás by se ihned vyzuli z bot, svlékli ponožky a s čvachtáním po podlaze by se pustili do likvidace škod, ale toto si rozhodně odpusťte. Ihned vypněte hlavní jistič přívodu elektřiny, protože se voda může dostat do elektrických rozvodů, a to by byl malér. Teprve pak se pusťte do úklidu, ale ještě před tím zavolejte instalatéra. Chce to rychle sehnat řemeslníka Kanalizace instalatéři, abyste předešli rozsáhlejším škodám, a instalatérské firmy naštěstí udržují pohotovost 24 hodin denně 365 dnů v roce. Přivolaný řemeslník u vás bude zhruba do hodiny a k nápravě škod tak může dojít velmi rychle a efektivně.