Najděte si čas na kulturu, pozvedne Vám ducha

Zajít na koncert nebo na výstavu?

Čas od výplaty k výplatě uplynul.  Co máte za sebou, když se ohlédnete? Našli jste si čas nakrmit svoji duši?
Někdy se nám stane, že zabředneme ve stereotypech, obědech, večeřích a v lepším případě návštěvách. Někdy se nám stane, že si zapomeneme vyčlenit čas pro sebe. Zjistíme, že jsme možná nakrmili svá břicha v restauraci, ale nenakrmili jsme svoji duši.
Najděte si čas a střetněte se s kulturou. Pravda, někdy to bývá docela náraz, ale vždy je to setkání přínosné.
Zajdete na koncert a něco ve Vás souhlasí, nesouhlasí, souzní nebo nesouzní.  Pohupujete se v rytmu písně a vnímáte, jestli jste stejně naladěni. Jestli máte stejnou energii. Jestli to baví Vás a jestli to baví ty, kteří stojí na pódiu. Jestli ten text, který zpívají, ve Vás něco vyvolá. Cokoli. Vyplave vzpomínka, vzbudí se asociace nebo si jen řeknete: „ Tohle opravdu někdo zažil nebo si to vymysleli?“.
Přijdete na výstavu a stojíte v tichém prostředí před tichými plátny, sochami nebo artefakty. A přesto něco ve vás mluví. Přemítáte si o tom, jestli líbí nebo nelíbí a proč.
živý koncert

Zážitky jsou kořením vztahů.

 
Viděli jste skvělý film nebo divadlo? Zažili jste „našlapaný“ koncert. To je skvělé téma rozhovoru a koření pro vztahy.
Lidé rádi žijí v tlupě a sdílí. Nejenom na sociálních médiích, ale právě v tu chvíli, kdy prožívají. Znáte ten pocit, když se celé divadlo zasměje a přelétá energie od herců k divákům? Je to skvělý zážitek
a je to důkaz toho, že divadelní kousek „funguje“.
Zažíváte na koncertě to, že se střetnete úsměvem s někým, kdo tančí vedle Vás? Opět přelétá energie. Sdílíte v tu chvíli stejnou euforii, stejný pocit pohody a potěšení.
Je příjemné pustit si s partnerem film a potom jej u lahvinky vína rozebrat. Je to způsob, jak poznávat toho, s kým jste. Jak nahlédnout do hlavy druhého a zjistit, jak přemýšlí.
žonglérova show

Probuďte v sobě umělce

 
V neposlední řadě se Vám může stát, že ve Vás kulturní zážitek probudí umělecké sklony. Přečetli jste si knihu a říkáte si, že byste něco podobného snad také zvládli napsat? Zkuste to. Padá na Vás večerní atmosféra a máte chuť napsat báseň? Udělejte to! Koukáte na čerstvě vymalovanou zeď ve své ložnici a máte přesnou představu, jaký obraz byste si tam chtěli pověsit? Zkuste jej namalovat.
Nebojte se, že Vaše tvoření nebude kvalitní nebo bude dokonce trapné. Pokud máte šimrání v břiše a chuť se do toho pustit, udělejte to. Je to opět skvělá příležitost, jak nechat promluvit svoji duši. Přeji hodně štěstí!