Co všechno vám přinese cestování?

Cestování je úžasným koníčkem nebo pro někoho dokonce stylem života. Může vám přinést do života spoustu zajímavých zkušeností a znalostí. Samozřejmě se to týká hlavně cestování typu, kdy si nekoupíte zájezd a nestrávíte týden či dva v hotelovém resortu na pláži. To vám přinese pravděpodobně vytoužený relax a odpočinek, což je jistě také potřeba, ale pravděpodobně toho z místní země příliš nepoznáte. Pokud se rozhodnete vyrazit někam za poznáním, je lepší vynechat hotelový resort, ale zajistit si třeba ubytování někde mezi místními, případně vyrazit s karavanem, kdy můžete projet pořádný kus země. V některých zemích se můžete pohodlně a levně přepravovat vlaky nebo autobusy. Samozřejmě vždy záleží, na který kontinent vyrazíte a co je cílem vaší dovolené! Každý má od dovolené jiná očekávání a ne každý je duší dobrodruh.
globus a mušle

Co vám tedy cestování může dát?

· Poznáte novou zemi, její kulturu, tradice a zvyklosti, její obyvatele, památky.

· Vyzkoušíte novou kuchyni a odvezete si gastronomické zážitky.

· Pokud zde strávíte více času, odvezete si základy jazyka, případně si prohloubíte dosavadní znalosti.

Kromě hodnoty v podobě nových zážitků vám však cestování může dát ještě mnohem víc . Cestování je také způsob, jak lépe poznat sám sebe, svoje silné stránky, srovnat si hodnoty. Jestliže cestujete na vlastní pěst, musíte se rozhodovat sami za sebe, v některých zemích je to často i otázka bezpečnosti. Dostáváte se mnohdy mimo svoji komfortní zónu a můžete často řešit různé nenadálé nebo nepříjemné situace. V některých kulturách musíte komunikovat s lidmi, jejichž kultura a mentální nastavení je zcela jiné, než to vaše. To vše vás jako člověka posiluje, vnitřně obohacuje. Roste tak vaše zdravé sebevědomí, často si můžete srovnat své životní hodnoty a uvědomit si, jak dobře si vlastně žijete nebo naopak jak byste chtěli žít jinak.
dobrodružství dívek

Jestliže jste nezkusili cestování na vlastní pěst a uvažujete nad tím, že byste rádi zkusili nějakou výzvu a poznali něco nového, jděte do toho!