Seznámení s hudebními styly

Hudba slouží někomu pouze jako podklad, pro jiné znamená téměř život. Posloucháte ji cestou do práce či do školy, setkáváte se s ní v podnicích i v televizi. Kdo si však pamatuje všechny ty názvy stylů, které dnes existují? Dnes si jich pár představíme.
audio zařízení
            Základem je však neplést si pop a populární hudbu. Populární hudba je snad každý žánr hudby, ať už pop nebo metal. Naopak pop je právě ten styl hudby, se kterým se setkáváte denně, většinou v rádiích. Hlavním účelem je zapůsobit na diváky a samozřejmě s tím spojený výdělek. Nehledí se tolik na kvalitu, spíše na kvantitu.
            V poslední době je rozšířený styl jménem indie. Hip hop a podobně vám snad představovat nemusím. Ovšem ne každý ví, co je indie. Vychází z kapel a zpěváků, kteří svou hudbu tvořili doma, kde nevznikala přílišná zvuková kvalita, avšak zde šlo spíše o kvalitu hudby jako takové. Později dodávali zpěváci šum uměle, což se dnes vžilo. Často je indie tímto šumem typické, nebojí se využívat i kupříkladu nezvyklé nástroje, bývají melodické, často s hlubším smyslem.
            Slyšeli jste někdy pojem psy-core? Ne? Není divu, totiž pokud neznáte kapelu Dymytry, je jasné, že se s tímto názvem nesetkáte. Česká kapela Dymytry vydala album se stejným názvem, taktéž je to název stylu, který si vytvořili pro pojmenování svého stylu hudby. Je totiž těžké tuto kapelu zařadit, často je to například alternativní metal, občas se setkáte s nu metalem.
posluchači kapely
            A co je nu metal? Také zvláštní pojem. To je spojení heavy metalu a rapových prvků. Mezi ty nejznámější patří například Hollywood undead, nebo Lo Key. Jeho melodii z písničky Nasty jste pravděpodobně zaslechli minimálně od Charli XCX v písni Fancy.
            To jsou ty nejzajímavější styly, které jste pravděpodobně neznali, ale jistě jste se s nimi setkali. Kapely těchto žánrů jsou velice známé a pokud jste o nich nikdy neslyšeli, rozhodně je mohu doporučit.