Lněné semínko – zdraví v jedné hrstce

Superpotraviny zažívají v poslední době velký boom. Rozhodně se vyplatí je zařadit do našeho jídelníčku a dopřát si tak cenné vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky. Příroda nám nabízí spoustu pokladů pro naše zdraví, a tak by byla škoda toho nevyužít a nezařadit takové potraviny do našeho jídelníčku. Třeba takové lněné semínko je jedním z přírodních pokladů a jde o hotovou vitaminovou bombu. Právem se řadí mezi cenné a zdraví prospěšné superpotraviny. Díky obsahu cenných látek je pro naše zdraví velice užitečnou potravinou.

lněné semínko

OBSAH CENNÝCH LÁTEK:

Především se pyšní vysokým obsahem vitamínů B a E a vlákniny. Dále obsahuje cenné minerály, a to konkrétně vápník, hořčík, železo, zinek, selen, mangan, draslík a fosfor. Je také bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin.

Jak je tato potravina prospěšná pro naše zdraví

Dodejte vašemu tělu velkou dávku vitamínů a minerálních látek. Díky obsahu cenných vitamínů a minerálů nám lněné semínko pomáhá k lepšímu zdraví v mnoha ohledech. Pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, příznivě působí také na srdce a mozek. Působí také blahodárně na zažívání a pomáhá odvádět škodliviny pryč z těla.

houska se semínky

Lněné semínko Naklíčeno má příjemnou oříškovou chuť a můžete ho konzumovat na spousty způsobů. Vyvarovat byste se ovšem měli tepelné úpravy, protože tím byste přišli o část cenných látek, a to by byla opravdu škoda. Jak ho tedy konzumovat? Základem je ho namočit nebo namlít. Následně ho můžete přidat do kaší, smoothie, pomazánek, jogurtu nebo salátů.

Lék pro lepší zažívání

Pokud trpíte na zácpu, pak můžete vyzkoušet odvar z lněného semínka, jehož popíjení opět nastartuje vaše zažívání. Napomůže také k obnovení střevní mikroflóry.

Vylepšete https://www.milujemefotografii.cz/nevyrazna-obloha-vylepsete-ji-pomoci-polarizace si vaši snídani nebo svačinu o tuto skvělou superpotravinu, uděláte tak velkou službu vašemu zdraví.