Účinné vytápění bazénu

Solární energie

Teploty během koupací sezóny jsou různé, přičemž někdy na nás může být voda příliš studená, abychom si zbytečně nezkracovali dobu, po kterou se můžeme koupat, tak se hodí mít zajištěný ohřev vody, aby měla stále vhodnou teplotu a my jsme se nemuseli zbytečně klepat zimou. Samozřejmě pro zajištění ohřevu musíme využít nějaké energie, přičemž taková elektřina ze sítě je dost drahá, a proto se mnohdy vyplatí zvolit solární panely.

brýle u bazénu

Samozřejmě není pochyb o tom, že počáteční investice je dost vysoká, s čímž musíme počítat. Ovšem metr čtvereční takového panelu vyrobí za rok zhruba 1 100 kWh ročně, takže si můžete spočítat, jak byste na tom se svou domácností byli, přičemž záleží na mnoha dalších individuálních faktorech. Když je už máme, tak není co řešit, protože je můžeme využít právě k ohřevu v bazénu. Další možností je tepelné čerpadlo, kdy v tomto případě se hodí systém vzduch-voda.

Plachta

Jakou souvislost má plachta s teplotou vody? Při pořízení solární plachty na bazén Chlorito totiž docílíme toho, že po jejím přikrytím se začne voda ohřívat a nějaký stupeň nám to skutečně přidá. Jde tu totiž o to, že energii bere ze slunečních paprsků, které využívá k přeměně energie na tepelnou. Takže bazén máme hezky přikrytý a jakmile se chceme koupat, tak jej odkryjeme a vodu máme vyhřátou, což přijde vhod, protože se v něm nebudeme klepat zimou.

chůze v bazénu

Zároveň si však zachovala vlastnosti klasické plachty, protože za horkého počasí se nám kapalina nevypařuje, a proto zamezíme zbytečným ztrátám. Významné je také zakrytí pře nečistotami, protože na takové zahradě do vody nevletí listí, nečistoty, hmyz a řada dalších věcí, jež by nám vodu znečistili. Nakoupit je můžeme v různých rozměrech, kdy záleží na velikosti našeho bazénu. Často si můžeme vybrat i barvu, přičemž někomu se třeba více líbí modrá.