Nejobtížnější sporty světa

Sledovat v televizi veslování, americký fotbal, nebo hokejový zápas, natáhnout si nohy před sebe a nalít do sklenice vychlazenou dvanáctku, to je velice snadné. Zkrátka pozorovat sportovce na obrazovce pro mnohé z nás znamená, že si jen stěží dokážeme představit, jak náročnou činnost vlastně se zaujetím sledujeme.
zápasníci v ringu

Bojová umění

Veškerá bojová umění jsou považována za nejobtížnější sporty na světě. Odborníci se sice stále přou o přesné stanovení žebříčku obtížnosti pohybových aktivit, poněvadž se hodnotí více kritérií (obratnost, rychlost, síla, zátěž srdečně cévního systému), ovšem na těch prvních pozicích se většinou shodnou. Na nejvyšší stupínek tedy patří Zápas (volný styl a řecko-římský), Thajský box, Judo, Box, Jiu Jitsu, Free Fight apod. Na sportovce v těchto odvětvích je vyvíjen obrovský tlak ve fyzické přípravě v součinnosti s duševní odolností.
americký fotbal

Americký fotbal

Druhá příčka patří americkému fotbalu, o jeho hráčích se traduje, že jsou to jedni z nejvyšších, nejrobustnějších a nejsilnějších chlapů na světě. Mimořádná odolnost a zdatnost je navíc ztížena mnoha nástrahami a především tvrdými nárazy ze strany soupeřů. Mnoho Evropanů také považuje tento druh sportu za příliš brutální a hrubý, který si příliš nezadá s gladiátorskými zápasy ve starověku.

Rugby

Velmi podobné odvětví americkému fotbalu, kdy dochází k neustálému tělesnému vypětí s minimální možností oddechu v průběhu zápasu. Opět musí jít o souhru mrštnosti, síly, vytrvalosti a fyzické a psychické kondice.
hráči hokeje

Lední hokej

Kdo někdy hokej vyzkoušel v plné výstroji, záhy pochopí, že i „pouhých“ 45 sekund pohybu na ledě je nesmírně náročných. Po necelé minutě klesá výkonnost rapidním tempem a hráči musí být vystřídáni čerstvou posilou. Musíte si uvědomit, že jde v podstatě o sérii četných sprintů s těžkou výstrojí, k tomu náročná silová práce ve skrumáži, nárazy na mantinel, silová střelba a přihrávky. Navíc musíte perfektně ovládat bruslení a stojíte po celou dobu na tenkém ocelovém noži. Pravidelné intervaly střídání odpočinku a maximální výdeje sil na ledě dělají z hokeje jeden z nejvíce vysilujících sportů na světě.