Jak začít cvičit doma?

Jak začít cvičit doma?


Cvičit doma je především v poslední době čím dál více oblíbené – a ono se opravdu není čemu divit. Všechny sportoviště jsou již dlouhou dobu zavřené a všichni se nějakým způsobem potřebujeme udržovat ve formě. Pokud tedy i vy se máte v plánu se vrhnout tímto směrem, máme pro vás několik tipů na vybavení, které k domácímu cvičení zkrátka potřebujete!

První zásadní pomůckou je podložka na cvičení. K té se samozřejmě prodává i obal na podložku na jógu Cvicdom. Tento obal upotřebíte hlavně v momentě, kdy po skončení karantény budete chtít podložku nosit do posilovny. Cvičení podložka je pro cvičení důležitá hlavně proto, že má protiskluzové vlastnosti. Díky tomu si během cvičení nezlomíte nohu ani nepodvrtnete kotník. Nehledě na to, že během cvičení na zemi, se vám veškeré cviky budou dělat podstatně pohodlněji.

podložka na cvičení

Další důležitou cvičební pomůckou, kterou potřebujte pro cvičení doma, je nafukovací gymnastický míč. Ten využijete hlavně během protahování, nebo pokud jste těhotná. Výborně se na něm posilují břišní svaly, pánevní dno a rovnají záda. Pokud tedy máte možnost, můžete na míči sedět i u počítače. Určitě vám to nebude ke škodě.

Kromě dvou předešlých náčiní jistě upotřebíte i klasické činky se závažím. Posilovat s vlastní váhou je super, nicméně pokud se chcete neustále zdokonalovat, budete k tomu nějaké závaží použít muset. Pokud ale ještě úplně nevíte, zda se cvičení chcete věnovat na plno, můžete zkusit napustit plastové lahve s vodou a použít je místo činek.

cvičící žena

Nicméně ať už budete cvičit s čímkoliv, myslete na to, že je nutné dělat všechny cviky správně a že je lepší udělat cviků méně, ale správně, nežli více, ale špatně. Špatně prováděné cviky vám nejenže nepomohou k lepší postavě, ale můžete si i způsobit nějaké zranění, ze kterého byste se mohli léčit i několik týdnů nebo měsíců.