Ucpaný odpad zvládneme sami

Ucpaný odpad, je nepříjemná situace, ale rozhodně to není katastrofa. Nepříjemný zápach, který se line z odtokového otvoru, a velmi pozvolna odtékající voda budou známkou toho, že se nám právě ucpal odpad.
železná mříž
Co v takovém případě budeme dělat?
Nejspíš nebude nutné okamžitě volat instalatéra. Zkusíme si nejdříve poradit sami. Začneme tím nejjednodušším způsobem a použijeme obyčejný gumový zvon. Při použití zvonu je důležité zacpat přepad. K čištění odpadu zvonem je totiž zapotřebí vytvořit dostatečný podtlak. Při menším problému vám tento jednoduchý postup nejspíš postačí. V případě, že tomu tak nebude, můžete sáhnout po chemickém prostředku. Prostředek musí být určen na čištění odpadů. Při práci s touto chemikálií buďte opatrní. Chraňte si oči brýlemi a používejte raději při práci rukavice. Přípravek nasypte do odpadu a nehte působit dobu doporučenou výrobcem. Poté odpad propláchněte horkou vodou. Jestli chcete použít pouze ekologické prostředky, můžete chemický přípravek nahradit jedlou sodou.
hasák na trubce
Neuspějete-li ani v jednom případě, rozeberte sifon a důkladně ho vyčistěte. Pokuste se sifon očistit co nejvíce od nečistot. Až budete vyčištěný sifon vracet na své místo, nezapomeňte vrátit vše, včetně těsnění, na své místo, abyste si nepřidělali práci se špatně utěsněným sifonem.
V každém případě odtok propláchněte proudem vody.
Může se stát, že přes všechny uvedené možnosti budou vaše pokusy o uvolnění odpadu stále neúspěšné.
Kdo má doma instalatérské pero, nabízí se mu možnost použít k vyčištění odpadu tuto ocelovou spirálu, která je ohebná a díky tomu pronikne do potřebných míst. Tato metoda bývá velmi účinná a většinou váš problém vyřeší.
Pokud ani tato metoda nepovede ke kýženému výsledku, nezbyde vám, než zavolat na pomoc instalatéra.
Lépe bude, pokud budete této komplikaci předcházet. Do odtokových otvorů vkládejte sítko zachycující nečistoty.