Cestujeme s pejsky

Pakliže nevyužijete služeb dnes čím dál tím populárnějších psích hotelů, musíte vzít psa na dovolenou sebou. A děláte dobře.  Volný čas strávený se svým psím kamarádem je krásně stráveným časem. Předpokládejme, že jedete autem a míříte do, pro Čechy stále nejpopulárnější destinace, Chorvatska. Máme pře sebou přes tisíc kilometrů tam a po týdnu, dvou, zase zpátky. V autě strávíme poměrně dlouhou dobu. My to zvládneme s pár přestávkami, budou ale stačit psovi?
pes na cestách
Zásady cestování se psem
Když vezmete psa na dovolenou nebo kamkoliv cestujete se psem autem, musíte mu přizpůsobit styl jízdy. Za prvé určitě nepojezděte způsobem brzda plyn. Sportovní styl jízdy dělá dobře vám, ale psovi určitě ne. Pes nesmí po kabině vozu lítat, a i kdyby byl sebelíp přivázaný, riskujete jeho zranění.
Psovi musíte zajistit poměrně časté zastávky. Musí mít možnost se proběhnout, protáhnout, musí se vyvenčit, napít. Přestávky neuspěchávejte. Nechte pejska si očuchat nové věci a odpočinout si.
Určitě mu nedávejte před jízdou nic k jídlu. Sousta psů jízdu autem snáší, ale jejich žaludek se ji přímo vzpouzí. Nechcete-li mít auto znečištěné od psích zvratků, nedáte mu ani oblíbené pamlsky.
psík v autě
Psa vždy ukotvěte do nějakého zádržného systému. Je to pro jeho i vaše dobro a bezpečí. Pes v přepravní bedně, nebo i pouze připoutám v postroji, se nezraní při prudkém brzdění a necestuje vám po kabině auta. Právě svobodné putování psa po kabině odvádí pozornost řidiče a bylo prvotní příčinou již řady nehod.
Nezapomeňte vzít s sebou psí pas, ve kterém má zaznamenány veškeré povinné očkování. Pokud na očkovací průkaz zapomenete, budete zřejmě mít problém při ubytovávání. Ubytovací zařízení by mělo striktně tento doklad vyžadovat. Chrání tím své hosty.
Určitě psovi vezměte s sebou jeho oblíbené misky na jídlo a pití. Když je v hotelovém pokoji umístíte, značně uklidníte jeho stres z pobytu v novém prostředí.