Jaká pravidla má půjčování dodávek

Jaká pravidla má půjčování dodávek


Prakticky každý dospělý člověk v naší zemi má řidičský průkaz kategorie B, tedy na osobní automobil. A není divu, přeci jen to podstatně zvyšuje mobilitu, a na běžné jízdy do zaměstnání či na nákup nebo občasný výlet to bohatě stačí.

Někdy však mohou nastat situace, kdy zjistíme, že osobní automobil je zkrátka málo. Příkladem může být stěhování, zvláště když sebou chceme vzít i nábytek. V takovém případě potřebujeme dodávku, pokud chceme, aby byl převoz co nejhladší a nejbezpečnější.

kamion3

Ovšem co dělat, pokud patříme k té většině, která nejenže ji nevlastní, ale zároveň ani nemá patřičné řidičské oprávnění? Zde často bývá prvním impulsem jít za některým z příbuzných či známých, kteří tento typ vozu mají k dispozici a mohou jej řídit. A pokud nikoho takového neznáme, pak se zkrátka obrátíme na půjčovnu.

To vše zní jednoduše, stačí se domluvit, v případě půjčovny zaplatit potřebnou částku, a problém je vyřešen. Avšak jako vše ostatní, i půjčování dodávek Půjčovna Praha 9 má svá pravidla, která je potřeba dodržovat. A to platí zvláště, pokud si jej půjčujeme v půjčovně.

kamion5

V první řadě je nutné jasně stanovit podmínky, za kterých bude vůz a případně i služba řidiče poskytnuta. Jedná se především o časový úsek, a také o předpokládanou vzdálenost, kterou bude nutné ujet. Je samozřejmé, že tu nelze odhadnout naprosto přesně, je ale dobré mít alespoň hrubou představu.

Dále je dobré si ujasnit, jaký náklad vlastně bude převážen, aby bylo možné předem provést patřičné úpravy. Pokud půjde například o sypký materiál, pak bude vhodné vnitřek zajistit tak, aby se jednak nedostal, kam nemá, a zároveň aby nikam nespadl.

Je také dobré ujasnit si, kdo bude co hradit v případě poškození vozidla. Ať chceme, nebo ne, dopravní nehody se stávají denně, a je tedy nutné si ujasnit, jak to bude s hrazením škody.

Je tedy vidět, že je toho poměrně dost. Je dobré vše sepsat na papír a nechat oběma stranami podepsat. Pak budete mít jistotu, že vše bude tak, jak má být.