Poruchy příjmu potravy

Krásná a hubená postava? No, pokud je tohle váš sen, věřte, že na světě opravdu nejste jediná. Každá žena touží po tom být krásná a přitažlivá. Ovšem jak toho docílit? Jak hubnout zdravé a efektivně?

V období dospívání je pak touha po krásném těle o to silnější. Díky tomu mladí dívky a ženy propadají velmi často psychickým nemocem, které je velmi často obtížní rozpoznat. Mezi nejčastější nemoci patří poruchy příjmu potravy – zejména pak anorexie a bulimie, nebo klasické deprese.

zdravé jídlo

Anorexie je známější, nicméně ne však rozšířenější nemocí. Anorexie je typická pro mladé dívky, které svůj komplex ze své hmotnosti řeší tím, že přestanou jíst. Často nejí vůbec, nebo jen opravdu velmi málo. Již ze zmíněného tak vyplývá, že se jedná o vysoce nebezpečnou nemoc, která mladé dívky vážně ohrožuje na životě. Velmi často je tato nemoc spojována i s nadměrnou fyzickou aktivitou. Po konzumaci potravin totiž ženy mají často pocit, že všechny spálené kalorie musí ihned vysportovat.

hubnutí žen

Druhou zákeřnou nemocí je bulimie. Tato nemoc je méně známá, ovšem je stejně rozšířená jako anorexie – a dokonce je i stejně nebezpečná. V zásadě se jedná o velmi podobnou nemoc, jen s tím rozdílem, že je ji podstatně těžší rozeznat. Mladé dívky totiž normálně jí. Nicméně po konzumaci jsou ihned všechno jídlo vyvrhnout na toaletu. Typické je i přehnané cvičení. Ovšem v tomto případě je častá i nadváha a to hlavně proto, že bulimie je typická svými záchvaty jídla.

Pakliže máte problém s nějakou z těchto nemocí, nebo víte o někom, kdo by mohl mít, vypočítejte si BMI. BMI kalkulačka https://www.bmikalkulacka.cz/ je zdarma dostupný nástroj, díky kterému si všichni mohou ověřit svoji optimální hmotnost. Díky této hodnotě pak budete ihned vědět, zda vůbec musíte hubnout, nebo se jedná pouze o přehnanou sebekritiku a věčnou nespokojenost.