Montáž nábytku provádí i stěhovací firmy

Koupit nábytek je dnes tak snadné, nepotřebujete kvůli tomu mnohdy ani vyrážet do terénu a vystačíte s objednávkou přes Internet. Zboží si prohlédnete v 3D modelu, na fotkách s velmi detailním zobrazením, což vám poskytne pohled možná ještě lepší, než kdybyste si nábytek prohlíželi v reálném kamenném obchodě.

zařízená ložnice

Co vám však obvykle obchod nenabídne, a to jak ten internetový, tak i kamenná prodejna, je fotografie nábytku .ve stavu, v jakém jej nákupčí objednávají na sklad. Zjednodušeně řečeno, nevšimnete si, a mnohdy nemáte ani tušení, že vám domů nepřivezou psací stůl, komodu či postel, ale několik kartonových krabic plných dřevěných či dřevotřískových desek, vrutů, kolíčků, úchytek a dalších komponentů, s nimiž se musíte, lidově řečeno „poprat“.

nábytek v pokoji

Mezitím, co se vaši blízcí těší na novou šatní skříň a krásnou postel, vy máte na stole návod k sestavení a přemýšlíte, zda to zvládnete sami, nebo s někým z rodiny, kdo vám bude přidržovat jednotlivé desky. Tyto starosti lidé ještě před třiceti lety neřešili, protože se nábytek neprodával jako stavebnice, ale v podobě hotové sestavy, kterou stačilo pouze vyložit ze stěhovacího vozu a umístit na své místo. Nikdo tehdy nepotřeboval šroubovák, iambus klíč, kleště a kladívko, a pokud přece jen byl nutný šroubovák, tak šlo o sektorový nábytek, který se v některých místech pouze spojil k sobě podobně, jako se to dělá u horních řad kuchyňských linek.

Pokud nejste zrovna kutil a netroufáte si na montáž nábytku v Praze vlastními silami, existuje možnost využít služby některých stěhovacích firem, které tyto pracovní činnosti nabízí poměrně běžně jak při stěhování, tak i po zakoupení nového nábytku. Stěhováci si poradí i s velmi obtížnými sestavami a mohou vám demontovat a znovu smontovat i kuchyňskou linku, pokud se s ní stěhujete, anebo si pořizujete některou přímo z obchodu.