Co dokáže čištění koberců speciálním strojem

Také se vám někdy přihodilo, že jste měli nutkání na nově položený koberec ulehnout celou plochou vašeho těla a dosyta si jej užít? Ona ta plocha může k něčemu takovému svádět, je to přece jen čistá tkanina, zvláštně voní, je měkká a teplá, příjemná na dotek. Rádi se po ní projdeme bosými chodidly, rádi ji pohladíme, rádi se na ni posadíme a vychutnáme si tu třeba svůj ranní čaj.

koberec na podlaze

Když je koberec nový, je to jako s každou novou věcí v našem životě, brzy nám zevšední a možná, že si ani časem nevšimneme, když jej máme stále před očima, že změnil barvu, a že už není tak barevně výrazný a zajímavý. Původní vůně již vyvanula a namísto ní se šíří v místnosti nelibý odér, který způsobují bakterie, fermentující biologický materiál z jeho povrchu.

kobercová vlákna

Klasický vysavač nedokáže odstranit z koberce úplně vše, je to jako kdybyste své propocené a zašpiněné prádlo pouze podrobovali suchému odsávání nečistot nebo vyklepávání z okna. A pokud chodíte po jeho povrchu často naboso, a třeba i v ponožkách, přenášíte na něj bakterie z pokožky chodidel a spolu s nimi i ten biologický „materiál“, o kterém byla řeč.

Koberec může získat nový kabát

V přeneseném významu můžeme náš koberec znovu obléci do nového kabátu, dopřejeme-li mu strojní čištění koberců Praha https://www.wismont-cisteni.cz/ nějakým osvědčeným systémem s dobrými referencemi. Čisticích mechanismů existuje celá řada, ale ne všechny si poradí s nečistotami, uloženými hluboko mezi vlákny, s nimiž si neporadí běžné sáčkové vysavače na suché vysávání.

Rádi bychom vám nabídli možnost využít systém Rotovac, je to speciální hlavice s rotujícími kartáči, která šetrně, ale důkladně prohněte každé vlákno s čisticím roztokem a znečištěná tekutina se pak odsaje do odpadní nádoby. A možná, že právě na vašem koberci si uvědomíte rozdíl mezi jeho původní barvou a dosud nevyčištěnou zašedlou plochou.