Není důležitá jen estetika, ale i funkčnost. Pokud vám současná koupelna nevyhovuje, ať už z hlediska prostoru, dispozice, nebo zařízení, zapište si, co bude třeba změnit. Zbytečně bude nová koupelna stylová, pokud nebude vstřícná k vašim potřebám.

stará ošklivá koupelna

Rozpočet s rezervou

Už jste v minulosti rekonstruovali? Tak pak dobře víte, že vždy se vše o nějakou tu korunu prodraží. Nepodceňte proto výšku výdajů a rozpočet si nastavte zodpovědně – i s rezervou! Něco totiž „spolkne“ pronájem velkokapacitního kontejneru, odvoz stavebního odpadu, poplatky na skládce, ale i koupě vypínačů, svítidel s IP ochranou či doplňků.

Průzkum a reference

Jistě, srazit cenu na minimum je touhou každého investora, nemusí se to však vždy vyplatit. Levné obklady, nekvalitní nábytek či podezřele nízká cenová nabídka na práce asi nebudou cestou, která by vás dlouhodobě uspokojila. Právě naopak. Vsaďte proto na ověřenou a kvalitní firmu se zkušenostmi, která rekonstrukci zastřeší, i když vás to bude stát něco navíc.

Hlavně přesně

Pro výpočet množství obkladů, které budete potřebovat, je nezbytné přesné vyměření místa, vědět kudy vede elektřina, kanalizace a vodovodní potrubí. Tyto informace budou potřebovat i obkladači.

Dveře a podlahy

V návrhu zakreslete dveře i směr otevírání. Ať se nestane, že kvůli umyvadlu je neotevřete dokořán. Rovněž tloušťka dlažby, jakož i materiál, ze kterého je, jsou z hlediska bezpečnosti a údržby často podceňovány.
vizualizace nové koupelny

Neopomeňte na detaily

Nová koupelna nebude nikdy vypadat dobře, pokud nezainvestujete i do nových doplňků. Udělejte si radost novým držákem na kartáček a na mýdlo. Pozornost věnujte i zásuvkám a vypínačům https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-unica/. Vybírat si můžete z celé škály barev a designů.   

A co větrání?

V koupelně a na toaletě je větrání nezbytné. V opačném případě se v nich drží plíseň a zápach. Pokud máte okno, je po problému, jinak však myslete na ventilátor nebo podomítkové splachování s odvětráváním na toaletě.